Witamy na NiszczycieleCSS.pl - sieć serwerów Counter-Strike!
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Celowanie
Witam! mam dwa pytania: 1. czy jest mozliwe by w counter strike source celownik nie był wyrodkowany i w razie czego jak to naprawic? 2. dlaczego moje pociski np.:z ak-47 nawet w bezruchu nigdy nie trafiaja tam gdzie chce (problem wystepuje tylko na serwerach, na botach nie ma tego problemu) co czyni gre niezwykle frustrującą na serwerze AIM|AWP|

za odpowiedz z góry dziękuje!
Zareaguj
Odpowiedz
Ciekawy temat. Nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem. 

odpowiedź na pytanie pierwsze -  Wydaję mi się, że w CSS nie jest możliwa zmiana pozycji celownika na ekranie. Zawsze znajduje się na środku. A przynajmniej zawsze powinien się tam znajdować. 

odpowiedź na pytanie drugie - Hit markery w CSS są kapryśne. Czasem pocisk po wystrzale w ziemie trafia przeciwnika w głowę. Czasem po wystrzale w głowę nawet gdy przeciwnik się nie porusza trafia w ziemie. Głównie jest to spowodowane licznymi błędami w kodzie silnika na jakim gra funkcjonuje. Dodatkowo sytuacje pogarszają wysokie pingi oraz kiepskie serwery oferowane przez hostingi. Przez tak marną jakość serwerów ciężko optymalnie ustawić serwer aby gra była płynna i zgodna z tym co gracze widzą na swoich ekranach. 

1. Proponuję z reinstalować grę używając tej instalki -  Counter Strike Source
2. Po zainstalowaniu gry utworzyć plik txt o nazwie autoexec.cfg
3. W tym pliku dopisać komendy:
- cl_forcepreload 1
- cl_interp 0.01
- cl_interpolate 1
- cl_cmdrate 100
- cl_updaterate 100
4. Następnie plik należy wkleić do katalogu z grą.
- Przykładowa ścieżka C:\Games\Counter-Strike Source\cstrike\cfg ( Ważne aby plik znajdował się w katalogu cfg )
5. W katalogu cfg znajdziemy również taki plik jak config.cfg
- Należało by otworzyć go za pomocą dowolnego edytora tekstu ( zalecam użyć Notepad ++ ) i na końcu dopisać komendę exec autoexec, aby nie trzeba było za każdym razem po      uruchomieniu gry wpisywać w konsoli tej komendy. 

Nie dam gwarancji, że pomoże to w kwestii celownika. Natomiast na pewno powinno w jakimś stopniu poprawić jakość połączenia z serwerem co przełoży się na celniejsze strzelanie i zmniejszy opóźnienia. Gdyby jednak problem z umiejscowieniem celownika nadal występował. Szukał bym przyczyny w sterowniku graficznym. Daj znać jak wykonasz te czynności czy coś się zmieniło na lepsze.
Zareaguj
Odpowiedz
(30-10-2018, 22:23)Dsl napisał(a): Ciekawy temat. Nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem. 

odpowiedź na pytanie pierwsze -  Wydaję mi się, że w CSS nie jest możliwa zmiana pozycji celownika na ekranie. Zawsze znajduje się na środku. A przynajmniej zawsze powinien się tam znajdować. 

odpowiedź na pytanie drugie - Hit markery w CSS są kapryśne. Czasem pocisk po wystrzale w ziemie trafia przeciwnika w głowę. Czasem po wystrzale w głowę nawet gdy przeciwnik się nie porusza trafia w ziemie. Głównie jest to spowodowane licznymi błędami w kodzie silnika na jakim gra funkcjonuje. Dodatkowo sytuacje pogarszają wysokie pingi oraz kiepskie serwery oferowane przez hostingi. Przez tak marną jakość serwerów ciężko optymalnie ustawić serwer aby gra była płynna i zgodna z tym co gracze widzą na swoich ekranach. 

1. Proponuję z reinstalować grę używając tej instalki -  Counter Strike Source
2. Po zainstalowaniu gry utworzyć plik txt o nazwie autoexec.cfg
3. W tym pliku dopisać komendy:
- cl_forcepreload 1
- cl_interp 0.01
- cl_interpolate 1
- cl_cmdrate 100
- cl_updaterate 100
4. Następnie plik należy wkleić do katalogu z grą.
- Przykładowa ścieżka C:\Games\Counter-Strike Source\cstrike\cfg ( Ważne aby plik znajdował się w katalogu cfg )
5. W katalogu cfg znajdziemy również taki plik jak config.cfg
- Należało by otworzyć go za pomocą dowolnego edytora tekstu ( zalecam użyć Notepad ++ ) i na końcu dopisać komendę exec autoexec, aby nie trzeba było za każdym razem po      uruchomieniu gry wpisywać w konsoli tej komendy. 

Nie dam gwarancji, że pomoże to w kwestii celownika. Natomiast na pewno powinno w jakimś stopniu poprawić jakość połączenia z serwerem co przełoży się na celniejsze strzelanie i zmniejszy opóźnienia. Gdyby jednak problem z umiejscowieniem celownika nadal występował. Szukał bym przyczyny w sterowniku graficznym. Daj znać jak wykonasz te czynności czy coś się zmieniło na lepsze.
zrobilem jak mowiles, pomoglo, ale tylko w pewnym stopniu. dodam ze serwer ma specjalne rate wiec kazdy gra na tych samych, i u innych jak celownik jest na łbie to wali w leb, a u mnie sie tak nie dzieje (jakby co gram na cl_crosshairscale 9999, mowie bo moze cos pomoc)
Zareaguj
Odpowiedz
W takim wypadku proponuje spróbować tego - CSS start mouse fix

1. Pobierz i rozpakuj CSS start mouse fix
2. Uruchom grę
3. Uruchom Rinput.exe
4. Gdy uruchomi się konsola wpisz hl2.exe

Program włącza bezpośredni odczyt myszy w grze. Jest bezpieczny i za jego użycie nie grozi Ci żaden ban. Gdyby się okazało, że to rozwiąże problem. Proponuje zaktualizować system. 

Dodatkowe informacje.

Zalecam uruchomić grę w oknie przed użyciem programu Rinput. Następnie dopiero po połączeniu z serwerem zmaksymalizować grę, ponieważ może być problem z działaniem myszy w samym menu gry.

Dodatkowo podaj dokładną specyfikacje sprzętową ( grafika, procesor, pamięć ram, dysk, wersja systemu windows )
Zareaguj
Odpowiedz